Merak Edilenler

Halı Yıkamada Şampuan Seçimi

hali-yikamada-suan-secimi.jpg

Halılar, iç mimarinin vazgeçilmez bir parçası olan ancak aynı zamanda da evin kirini, tozunu, kırıntıları içine çeken ve bu sebeple düzenli temizliğe ihtiyaç duyan eşyalardır. Eskiden evlerin önünde balkonlarda bulaşık deterjanları ile yıkanan halılar, artık çok daha profesyonel  yıkamacılarda, profesyonel makinelerle temizlenmektedir. 

Halı yıkamada kaliteli sonuçlar alabilmenin tek yolu profesyonel makine kullanmak değildir. Günümüzde birçok merdiven altı işletmede yarı profesyonel makinelerle bulaşık deterjanı ile arap sabunu karışımı temizleyiciler kullanıldığını görebiliyoruz. Bu gibi ürünler bol köpük yaptığı için temizliyor gibi görünse de aslında yüzeysel olarak temizleyip kirleri derinlere gömebilmektedir. Ayrıca bu tarz ürünlerin içerisinde yer alan kimyasallar, tenle temas ettiğinde alerjik reaksiyonlara sebep olabilir, özellikle bebekli evlerde halıda oynamayı sağlıksız bir ortama dönüştürebilmektedir. 

Bizler Balım Halı Yıkama olarak sadece ve sadece Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan bitkisel içerikli şampuanlar kullanıyoruz. Bu şampuanlar hem içerisinde zararlı kimyasallara yer vermiyor hem de halıda derinlemesine temizlik sağlıyor. Bitkisel şampuanlarımız her çeşit halı için kullanıma uygun ve zararsızdır.