Merak Edilenler

Koltuk Nasıl Silinir?

koltuk-nasil-silinir.jpg

Koltuklar, ailecek, sevdiklerimizle geçirdiğimiz keyifli vakitlerin en bilinen ortaklarındandır. bazen bir çay veya kahve molasında, bazen film izlemek, bazen de bir şeyler yemek için üzerine yerleştiğimiz koltuklar bu kadar yoğun kullanımda ara sıra kazalara maruz kalabilmektedir. kazara oluşan lekelerin yanında bir de koltuklarda gözle göremediğimiz toz ve bakteriler de barınabilir.

Koltukların sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için mutlaka ara ara temizlenmesi gerekir. Ev tipi süpürgeler veya halı yıkama makineleri, el bezleri ile sabun kullanarak yapılan müdahaleler ise yeterli gelmez. Koltukların tüm kirlerden ve zararlı bakterilerden arınabilmesi için profesyonel bir ekiple çalışmak gerekir. 

Profesyonel koltuk yıkama firmaları, koltukların öncelikle tozlardan arınması sağlar. bunun için kullanılan yüksek emiş güçlü süpürgeler, koltuğun en derinlerine kadar ulaşarak tozlar dağıtmadan içerisine çeker.

Ardından ikinci adımda varsa lekelere belirlenerek onlara uygun müdahaleler yapılır.

Bu adımın da ardından koltuk yıkama makineleri ile çalışma başlar. bu makineler önce bitkisel karışımlı deterjanlarla halıya işleyen kirleri yumuşatır ardından da tüm kirleri çekerek koltuktan uzaklaştırır. Koltukların tertemiz, güvenli, hijyenik bir alan olması için bu adımların yılda 2, ekstra durumlarda ise 3 defa tekrarlanmasında fayda vardır.